O nás ve zkratce:

Založení společnosti: září 2007

Zakladatelé a jednatelé společnosti: Petr Adamec, Štefan Fördös

Zaměření společnosti: zahraniční společnosti a jejich pracovníci na pozicích středního a TOP managementu, pro které jsme od počátku zajišťovali především nadstandardní bydlení; v současné době poskytujeme komplexní realitní služby s hlavním zaměřením zejména na nemovitosti k bydlení.

Pole působnosti: především okres Frýdek-Místek a Ostrava město, ale umíme prodat Vaši nemovitost kdekoli v České republice.

Tým: Petr Adamec - v realitách od r. 2007, Štefan Fördös - v realitách od r. 2007, Ing. Jana Čižmárová - v realitách od r. 2007, René Di-Giusto - v realitách od r. 2008; jsme stabilní tým - všichni jsme od počátku své realitní činnosti zaměstnanci HELIX REALITY CZ s.r.o.

Čeho jsme dosáhli: od svého vzniku do roku 2022 máme ve svém portfoliu více jak 100 zahraničních společností a jednotlivců, kterým  jsme zprostředkovali prodej nebo pronájem bytu, domu, pozemku nebo komerční nemovitosti a s kterými i nadále úzce spolupracujeme. Vytvořili jsme si stabilní potfolio klientů, kteří přes nás opakovaně obchodují své nemovitosti nebo nás doporučují svým známým či členům rodiny; od roku 2007 jsme úspěšně zobchodovali stovky nemovitostí našich klientů; naši makléři v současné době pracují zejména na doporučení.

Poděkování: to, že se k nám zahraniční klienti neustále vracejí a i místní majitelé nemovitostí s námi nepřetržitě spolupracují od doby vzniku HELIX REALITY CZ s.r.o., je pro nás tou nejlepší referencí, které si hrdě považujeme! Mnohokrát Vám za tuto přízeň děkujeme.

Naše rozšíření: v roce 2015 vznikla také druhá společnost - HELIX RENTING s. r. o., která velmi úzce spolupracuje s HELIX REALITY CZ s.r.o.; zaměřuje se převážně na pronájmy nemovitostí k bydlení a správu nemovitostí pro investory.

Za kolik:
Naše provize při zprostředkování prodeje bytu, domu, pozemku, komerční nebo jiné nemovitosti činí 3,9% z prodejní ceny, minimálně však 39 000,- Kč, v případě větších obchodů je provize sjednána individuálně. V rámci provize můžete využít vyhotovení kupní smlouvy advokátem a advokátní úschovu kupní ceny.

U pronájmu účtujeme zájemci (nájemci) provizi za zprostředkování ve výši jednoho měsíčního nájmu.
Pronajímateli účtujeme jednorázový poplatek za služby nad rámec běžného zprostředkování pronájmu, a to ve výši
poloviny sjednaného nájemného, ve kterém jsou zahrnuty zejména tyto služby:

  • nájemné ve výši odpovídající minimálně reálné tržní hodnotě v daném okamžiku,
  • vyhotovení česko-anglické smlouvy o nájmu bytu, domu nebo komerční nemovitosti, je-li potřeba,
  • pomoc po celou dobu nájmu při komunikaci mezi pronajímatelem a nájemcem,
  • v součinnosti s pronajímatelem řešíme jakékoli problémy, které vzniknou v průběhu celé doby pronájmu,
  • při vypovězení smlouvy přednostně obsazujeme byt nebo dům dalším nájemcem,
  • pokud je smlouva ukončena před uplynutím 12 měsíců, u dalšího nájemce neúčtujeme pronajímateli za první rok žádný poplatek,
  • byty a domy našich klientů nejen inzerujeme na největších realitních serverech, ale především je aktivně nabízíme přímo zahraničním klientům.

Veškeré naše ceny jsou uvedeny bez DPH. HELIX REALITY CZ s.r.o. je ze zákona plátcem daně z přidané hodnoty, která činí 21%.