Prodej RD 4+1, garáž, Chlebovice

Poloha zadaná inzerátem je část města.
Cena
Cena cena u makléře
Provize včetně provize
Lokalita
Obec Frýdek-Místek
Ulice skryto
Informace o nabídce
Číslo zakázky 1449
Datum aktualizace 01.02.2024
K dispozici od 12.01.2024
Kontakt na makléře
Kontakt makléře

Ing. Jana Čižmárová

+420 734 443 633

Popis nabídky

Nabízíme Vám zakoupení útulného RD 4+1 (106m2) v Chlebovicích s možností rozšíření pokojů o podkroví. Tento dům z roku 1927, postavený z pálených cihel na kamenných základech, nabízí kvalitní bydlení s historickým nádechem. Dům má široké zdi a dřevěná dvojskla.
V roce 2023 došlo ke kompletní výměně rozvodů el. (měď)a osvětlení, rozvodů vody a odpadu.Vytápění je zajištěno moderním kondenzačním plynovým kotlem Viessmann 100w–revize a inst. proběhla v roce 2019. Na litinových radiátorech jsou nové termostatické hlavice na regulaci tepla.
V kuchyni a obývacím pokoji(18 m2)je položena nová vinyl. pl. podlaha, kdy spodní vrstvu tvoří korek. Kuchyň(13 m2)má nové obklady za kuchyň. linkou a přístup do špajzu. Kuchyň. linka je starší, ale zachovalá. Součástí prodeje jsou i spotřebiče – sporák Mora, myčka Miele a filtrový digestoř Mora. V ložnici(21 m2)a dalším pokoji (13 m2) je dřevěná přelakovaná podlaha. Byt je čistě vymalován bílou barvou.
V domě je nová WC mísa a bojler Tatramat 120l. Koupelna je připravena k dokončení rekonstrukce, s již zakoupenou novou vanou (zatím je v chodbičce) a nachystanými rozvody. WC místnost je zachovalá, ale s původním obkladem. V 2.patře se nachází podkroví a1 obytná místnost(14 m2).
Domeček má zdravé dřevěné krovy, na střeše je eternit, do střechy nezatíká. Komín je vyvložkován plast. trubkou a slouží pro odvod spalin. Na střeše je ještě jeden komín, na něj je možné napojit krb či kamna.
Dům je z velké části podsklepen. Cca 80 m2. Pitná voda v domě je zajištěna obecní přípojkou vody. Na pozemku je i studna sloužící především k zalévání zahrady. Likvidace odpadních vod je řešena 3komorovým septikem. Přípojka kanalizace je na pozemku, čeká na napojení do domu – na výkopové práce možné žádat dotaci od města FM.
Garáž(15 m2) je postavená z cihel a má plechovou střechu i vrata. Z boční části je zbudován vnitřní kurník s oploceným výběhem.

Na pozemku jsou vzrostlé ovocné stromy – jabloň a švestka a také několik stromů jehličnatých. Přímo kolem pozemku cca 2 m pod úrovní pozemku protéká potůček Vodličná, k němuž je vybudován přístup přímo z pozemku. Koryto je vydlážděno kameny a je zajištěn rychlospád. Nikdy se voda nevylila na zahradu. Tento potok pramení v Palk. h. a dovytváří idylickou atmosféru celé zahrady. Zahrada má rozměr 583 m2.

Chlebovice jsou skvělým výchozím bodem pro turistiku po Palko. hůrkách, na rozhlednu Kabátnici je to od tohoto domu cca 45 min lehkou chůzí. ZŠ a MŠ je od domu vzdálena asi 5 min chůze. Pár minut od domu je i dětské hřiště, včelařské muzeum, kostel, Coop.
Na zateplení a výměnu oken můžete čerpat dotaci z programu Oprav dům po babičce.

Pokud toužíte po bydlení, které spojuje rodinnou pohodu, historický šarm a blízkost k přírodě, a zároveň si ceníte snadné dostupnosti do většího města a nechcete udržovat příliš velkou zahradu, pak je tento dům ideální volbou pro Vás a Vaši rodinu.

Delší popis Skrýt popis

Kontaktní formulář